İsim Arama

Acis İsminin Anlamı Nedir? Acis Ne Demek?

Acis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Acis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Acis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Acis isminin anlamı nedir? Acis ne demek?

Acis isminin anlamı nedir?
  • Acis isminin cinsiyeti: Erkek
  • Acis isminin kökeni: Yunanca
  • Acis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Acis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Acis ismindeki harf sayısı: 4
  • Acis isminin rengi: Mavi
  • Acis isminin nitelikeri: İnatçı, Huysuz, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Acis

Acis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Acis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Acis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Acis İsmiyle Uyumlu İsimler

Acis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Bercis

Acis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Acis

Acis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Acis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Acis İsmi Konulabilir Mi?

Acis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Acis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Acis İsmi Caiz Mi?

Acis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Acis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Acis İsminin Özellikleri

Acis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Acis İsminin Sayı Analizi

Acis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
C: 3
İ: 12
S: 22

Acis isminin numerolojik değeri: 38

Acis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Acis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Cezamı yoksa ödülmü ıssız geceler bana
İçeri sen girince
S ensiz olmuyor hiç bir anım

Acis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Acis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Acis

Acis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Acis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Acis

Acis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Acis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Acis

Acis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Acis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Acis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Acis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Soğukkanlı, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Acis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Acis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Tembel, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Acis isminin Notasyonları Nelerdir?

Acis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
C: Ceyhan
İ: İzmir
S: Sinop

Acis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
C: Cemal
İ: İrfan
S: Serhat

Acis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
C: Charlie
İ:
S: Sierra

Acis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
C: Cemal
İ: İstif
S: Seydi

Acis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Acis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Acis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Acis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Acis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.