İsim Arama

Achilles İsminin Anlamı Nedir? Achilles Ne Demek?

Achilles ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Achilles isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Achilles isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Achilles isminin anlamı nedir? Achilles ne demek?

Achilles isminin anlamı nedir?
  • Achilles isminin cinsiyeti: Erkek
  • Achilles isminin kökeni: Yunanca
  • Achilles isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Achilles ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Achilles ismindeki harf sayısı: 8
  • Achilles isminin rengi: Mavi
  • Achilles isminin nitelikeri: İnatçı, Huysuz, Tez Canlı, Yaramaz, Gösterişli, Çalışkan, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Achilles

Achilles isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Achilles ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Achilles isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Achilles İsmiyle Uyumlu İsimler

Achilles İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Achlys, Achsah, Achor, Achilla

Achilles İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Achilles, Achishar, Achar, Achazia, Acher, Acheron, Achelous, Achilleus, Achan, Herakles

Achilles ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Achilles İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Achilles İsmi Konulabilir Mi?

Achilles isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Achilles isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Achilles İsmi Caiz Mi?

Achilles ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Achilles isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Achilles İsminin Özellikleri

Achilles isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Achilles İsminin Sayı Analizi

Achilles isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
C: 3
H: 10
İ: 12
L: 15
L: 15
E: 6
S: 22

Achilles isminin numerolojik değeri: 84

Achilles İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Achilles İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşk için bir bahana arama en yar
Canıma can katacaksın eskisi gibi
Hasret ile yollarını gözlüyorum yar
İçimde bir özlem denizi oldun
Limanın derinliğinde bir demir attım saatler zaman birbirini tutmazcasına sadece bekledim…
Limanın derinliğinde bir demir attım saatler zaman birbirini tutmazcasına sadece bekledim…
En sonunda buldum mu seni sevgilim?
Seveceksin sende bana aşık olacaksın

Achilles İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Achilles isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Achilles

Achilles İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Achilles isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Achilles

Achilles İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Achilles isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Achilles

Achilles İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Achilles ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Achilles İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Achilles ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Soğukkanlı, Sakin, Enerjik, Yetenekli, Duygusal, Espirili olmalarıdır.

Achilles İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Achilles ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Tembel, Panik, Kırılgan, Obur, Gereksiz İnatçı, Baskıcı olmalarıdır.

Achilles isminin Notasyonları Nelerdir?

Achilles isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
C: Ceyhan
H: Hatay
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
E: Edirne
S: Sinop

Achilles Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
C: Cemal
H: Hasan
İ: İrfan
L: Lokum
L: Lokum
E: Ekrem
S: Serhat

Achilles isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
C: Charlie
H: Hotel
İ:
L: Lima
L: Lima
E: Echo
S: Sierra

Achilles isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
C: Cemal
H: Halat
İ: İstif
L: Levent
L: Levent
E: Engin
S: Seydi

Achilles İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Achilles ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Achilles ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Achilles ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Achilles İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.