İsim Arama

Abrasha İsminin Anlamı Nedir? Abrasha Ne Demek?

Abrasha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Abrasha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Abrasha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Abrasha isminin anlamı nedir? Abrasha ne demek?

Abrasha isminin anlamı nedir?
  • Abrasha isminin cinsiyeti: Erkek
  • Abrasha isminin kökeni: İbranice
  • Abrasha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Abrasha ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Abrasha ismindeki harf sayısı: 7
  • Abrasha isminin rengi: Mavi
  • Abrasha isminin nitelikeri: İnatçı, Sevimli, Komik, Dürüst, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Abrasha

Abrasha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Abrasha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Abrasha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Abrasha İsmiyle Uyumlu İsimler

Abrasha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Shisha, Natosha, Tasha, Pesha, Aiesha, Ayesha, Dasha, Elysha, Kadisha, Alesha

Abrasha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alyosha, Birsha, Pasha, Eleisha, Abisha, Elisha, Baasha, Abrao, Abram, Abrams

Abrasha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Abrasha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Abrasha İsmi Konulabilir Mi?

Abrasha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Abrasha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Abrasha İsmi Caiz Mi?

Abrasha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Abrasha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Abrasha İsminin Özellikleri

Abrasha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Abrasha İsminin Sayı Analizi

Abrasha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
B: 2
R: 21
A: 1
S: 22
H: 10
A: 1

Abrasha isminin numerolojik değeri: 58

Abrasha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Abrasha İsmi İle Akrostiş Şiirler

A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Bu gece korkarım sen olmazsan
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Sen gidersen ben biterim.
Hasret çektim özledim bir ömür boyu
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Abrasha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Abrasha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Abrasha

Abrasha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Abrasha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Abrasha

Abrasha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Abrasha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Abrasha

Abrasha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Abrasha ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Abrasha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Abrasha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sıcakkanlı, Maceracı, Espirili, Sakin olmalarıdır.

Abrasha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Abrasha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Aşırı Duygusal, Gaddar, Baskıcı, Panik olmalarıdır.

Abrasha isminin Notasyonları Nelerdir?

Abrasha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
B: Bolu
R: Rize
A: Adana
S: Sinop
H: Hatay
A: Adana

Abrasha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
B: Behçet
R: Rasim
A: Ahmet
S: Serhat
H: Hasan
A: Ahmet

Abrasha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
B: Bravo
R: Romeo
A: Alfa
S: Sierra
H: Hotel
A: Alfa

Abrasha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
B: Burak
R: Reis
A: Aydın
S: Seydi
H: Halat
A: Aydın

Abrasha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Abrasha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Abrasha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Abrasha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Abrasha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.