İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Onat İsminin Anlamı

  • Onat isminin cinsiyeti: Uniseks
  • Onat isminin kökeni: Türkçe
  • Onat isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Onat ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Onat ismindeki harf sayısı: 4
  • Onat isminin rengi: Pembe/Mavi

Onat İsminin Anlamı Nedir?

Onat isminin anlamı nedir, Onat ne demektir, Onat ne anlama gelir, Onat manası nedir?

Onat İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Onat ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Onat İsmi Konulabilir Mi?

Onat ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Onat isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Onat İsmi Caiz Mi?

Onat ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Onat isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Onat İsminin Analizi

Onat isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Onat ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir.

Onat İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Onat İsminin Özellikleri

Onat isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Onat İsminin Numerolojisi

Onat isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

O: 18
N: 17
A: 1
T: 24

Onat isminin numerolojik değeri: 60

Onat İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Onat İsmi İle Akrostiş Şiirler

Olumsuz hayatıma mutluluk getirensin
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Ansızın çalan kapımı, bir ömür sevdamsın
Teslim olduğum günden bu yana kalbim seninle atıyor

Onat İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Onat isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Onat İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Onat isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Onat İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Onat isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Onat İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Onat Kutlar: Onat Kutlar, 25 Ocak 1936 tarihinde Alanya’da doğmuştur. Tam adı Mehmet Arif Onat Kutlar’dır. Aslen Gaziantep’lidir. Ali Rıza Kutlar ve Meliha Kutlar’...
Onat İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Onat Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
N: Nizam
A: Ahmet
T: Temel

Onat İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Onat isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
N: Neptün
A: Aydın
T: Turgut

Onat İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Onat isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
N: November
A: Alfa
T: Tanfo

Onat İsminin TDK Notasyonu

Onat isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
N: Niğde
A: Adana
T: Tokat

Onat İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Onat ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Onat ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Onat ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Onat İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.