İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Fikret İsminin Anlamı Nedir?

 • Fikret isminin cinsiyeti: Uniseks
 • Fikret isminin kökeni: Arapça
 • Fikret isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Fikret ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Fikret isminin rengi: Pembe/Mavi

Fikret İsminin Anlamı

Fikret İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Fikret ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Fikret İsmi Konulabilir Mi?

Fikret ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Fikret isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Fikret İsmi Caiz Mi?

Fikret ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Fikret isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Fikret İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Fikret İsminin Analizi

Fikret isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Fikret ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir.

Fikret İsminin Özellikleri

Fikret isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Fikret İsminin Numerolojisi

Fikret isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
İ: 12
K: 14
R: 21
E: 6
T: 24

Fikret isminin numerolojik değeri: 84

Fikret İsmi İle Akrostiş Şiirler

Farkında olmadan kapıldım sana
İnan benim için tek sevda sensin
Karanlığıma son veren güneşim sen ol
Resimlerine bakıp düşler kurarım
Ellerin ellerimde olacak Ecem
Tahammülsüz seviyorum seni birtanem…

Fikret İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Fikret isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Fikret İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Fikret Bila: Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenidir.Fikret Bila, 1958 yılında Zonguldak’da doğmuştur. 2011 yılında akciğer kanseri nedeni ile vefat eden gazete...
 • Fikret Hakan: Tiyatro ve sinema sanatçısı Fikret Hakan ; gerçek adı Bumin Gaffar Çıtanak’dır. 23 Nisan 1934 tarihinde Gaffar ve Fatma Belkıs çiftinin çocuğu olarak ...
 • Fikret Kızılok: Besteci , söz yazarı ve popüler müzik sanatçısıdır. Fikret Kızılok’ın tam adı Münir Fikret Kızılok’dur. 10 Kasım 1946 da istanbul’da dünyaya geldi. 19...
 • Fikret Kuşkan: Fikret Kuşkan, 1965 doğumlu ünlü oyuncu. "Babam ve Oğlum", "Anlat İstanbul", "Mustafa Hakkında Herşey" başta olmak üzere 38 filmde ve birçok televizyo...
 • Fikret Orman: Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün 33. Başkanı Fikret Orman, 4 Kasım 1967 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Babası Abdulkadir Orman’dır.Orta öğrenimini İsta...
 • Fikret Otyam: Fikret Otyam, 19 Aralık 1926 tarihinde Niğde, Aksaray’da 6 kardeşin 3. olarak doğmuştur. Annesi ise Naciye Hanım’dır. Asker olan babası Vasıf Bey Kony...
 • Fikret Şadi: 1920 ve 1930'lu yılların ün yapmış güldürü sanatçısı olan tiyatrocudur. Fikret Şadi, asızoğlu’dur. 1890 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Orta öğrenimi...
 • Fikret Şeneş: Türk popunun ilk kadın şarkı sözü yazarıdır. Fikret Şeneş, 1921 yılında istanbul’da doğmuştur. Annesi Calibe Hanımdır. Mutlu bir evlilik yapan ve yürü...
Fikret İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Fikret Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
İ: İrfan
K: Kadri
R: Rasim
E: Ekrem
T: Temel

Fikret İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Fikret isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
İ: İstif
K: Kalyon
R: Reis
E: Engin
T: Turgut

Fikret İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Fikret isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
İ:
K: Kilo
R: Romeo
E: Echo
T: Tanfo

Fikret İsminin TDK Notasyonu

Fikret isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
İ: İzmir
K: Kars
R: Rize
E: Edirne
T: Tokat

Fikret İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Fikret ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Fikret ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Fikret ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Fikret İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.