İsim Arama

Batın İsminin Anlamı Nedir? Batın Ne Demek?

Batın ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Batın isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Batın isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Batın isminin anlamı nedir? Batın ne demek?

Batın isminin anlamı nedir?
  • Batın isminin cinsiyeti: Uniseks
  • Batın isminin kökeni: Türkçe
  • Batın isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Batın ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Batın ismindeki harf sayısı: 5
  • Batın isminin rengi: Pembe/Mavi
  • Batın isminin nitelikeri: Sevimli, İnatçı, Romantik, Zeki, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Batın

Batın isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Batın ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Batın isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Batın İsmiyle Uyumlu İsimler

Batın İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Batya, Batul, Battzion, Altın, Batsheva, Hatın

Batın İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Baturay, Batıray, Batıkan, Batıbey, Battal, Baturalp, Baturhan, Tın, Batur, Batır

Batın ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Batın İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Batın İsmi Konulabilir Mi?

Batın isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Batın isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Batın İsmi Caiz Mi?

Batın ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Batın isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Batın İsminin Özellikleri

Batın isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Batın İsminin Sayı Analizi

Batın isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
A: 1
T: 24
I: 11
N: 17

Batın isminin numerolojik değeri: 55

Batın İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Batın İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bu gece korkarım sen olmazsan
Ayrılık kapıyı çalmamalı bizim sevdamızda
Tek tanem seni çok seviyorum
Izdırap içinde çiçekler bizim için kurumazlar
Nasılda mutlular dedirme zamanı geldi

Batın İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Batın isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Batın

Batın İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Batın isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Batın

Batın İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Batın isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Batın

Batın İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Batın ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Batın İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Batın ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Girişken, Canayakın, Hassas, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Batın İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Batın ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Agresif, Sessiz, Polyanacı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Batın isminin Notasyonları Nelerdir?

Batın isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
A: Adana
T: Tokat
I: Isparta
N: Niğde

Batın Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
A: Ahmet
T: Temel
I: Irmak
N: Nizam

Batın isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
A: Alfa
T: Tanfo
I: India
N: November

Batın isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
A: Aydın
T: Turgut
I: Irmak
N: Neptün

Batın İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Batın ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Batın ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Batın ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Batın İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.